Ubrania i przybory szkolne? Już nie – Polacy stawiają na tech-wyprawki szkolne
• Na komputery i gadżety elektroniczne do wyprawki szkolnej w tym roku Polacy wydadzą co trzecią złotówkę – to tyle samo, co na podręczniki i inne artykuły szkolne • Z danych NEONET wynika, że laptopy wciąż cieszą się największym zainteresowaniem podczas uzupełniania wyprawki szkolnej, ich sprzedaż z początkiem września rośnie o około 20 proc. • Polacy przeznaczają o ok. 60 proc. więcej wydatków na elektronikę w wyprawce szkolnej niż Amerykanie
2019-08-29, 19:34

Zapewnienie szkolnej wyprawki to wyzwanie każdego rodzica posiadającego dziecko w wieku szkolnym, ale też ważna kwestia dla studentów. Jak wynika z badań, Polacy w kompletowaniu przyborów edukacyjnych stawiają na tech-wyprawki, przeznaczając na sprzęt komputerowy i gadżety elektroniczne 32 proc. wydatków łącznie. To tyle samo, co na pozostałe artykuły wyprawkowe, podczas gdy Amerykanie na elektronikę szkolną wydają blisko 20 proc. wydatków, a mimo to ich wyprawki są nadal droższe średnio o ponad 200 dolarów[1].

Eksperci NEONET potwierdzają, że laptopy są najbardziej popularnym elementem wyprawki szkolnej. Widać to szczególnie w II połowie okresu wakacyjnego i tuż po jego zakończeniu (miesiące: sierpień i wrzesień), kiedy blisko połowa Polaków rusza do sklepów, by przygotować się na nadchodzący rok szkolny[2]. To właśnie wtedy dynamicznie wzrasta zainteresowanie laptopami. NEONET podaje, że w sierpniu w stosunku do lipca, rynek przenośnych komputerów rośnie o 10 proc. Jeszcze większy wzrost, bo aż o około 20 proc. zaobserwować można we wrześniu, co pokrywa się z sezonem przygotowawczym szkolnych i studenckich wyprawek.  

Nasz oferta laptopów jest bardzo szeroka i pozwala dopasować sprzęt do indywidulanych preferencji. Z jednej strony możemy postawić na lekkie ultrabooki dla uczniów i studentów, którzy stawiają na mobilność. Dla uczniów, którzy po odrobieniu lekcji zamieniają się w wytrwanych graczy przygotowaliśmy laptopy, które wprowadzą ich w świat płynnych rozgrywek na profesjonalnym poziomie. Istotnym elementem jest również cena – w zależności od dodatkowych funkcji i parametrów możemy wybrać wydajnego laptopa dla dziecka już od 1500 zł - wyjaśnia Alicja Jankowska, Marketing Category Manager w NEONET.

Jaki sprzęt do szkolnej tech-wyprawki?

Polacy kupują różne produkty elektroniczne, aby uzupełnić wyprawkę szkolną.  Do najpopularniejszych należą urządzenia komputerowe (18 proc.). Dalej są tablety i czytniki e-book’ów (16 proc.), na których można przeglądać podręczniki w wersji elektronicznej i korzystać z różnych subskrypcji cyfrowych (15 proc.). Elementem wyprawek są również gadżety takie jak smartwatche (znajdziemy je w 8 proc. wyprawek). Jak pokazują badania, mimo że rodzice płacą za elektronikę, to właśnie w większości przypadków (76 proc.) to dzieci decydują o tym, co będzie finalnie zakupione[3]. Jednak przy zakupie należy pamiętać, by sprzęt był w stanie zaspokoić różne potrzeby. Od tych związanych z nauką i rozwojem po te związane z wolnym czasem i rozrywką.

[1] Źródło: Raport Deloitte „Wyprawka Szkolna 2019”, https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/consumer-business/articles/raport-wyprawka-szkolna-2019.html

[2] Tamże.

[3] Tamże.

Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.