Ferrari i firmowy obiad dla pracownika magazynu w centrum logistycznym – fikcja czy prawda?
Kończący się rok to czas podsumowań, również tych biznesowych. Wrocławska sieć sklepów RTV, AGD, GSM i IT wymienia, że obok licznych wydatków na infrastrukturę zadbała też o swoich pracowników. W kogo inwestuje więc NEONET?
2019-12-17, 14:36

Kliknij i wprow

Kończący się rok to czas podsumowań, również tych biznesowych. Wrocławska sieć sklepów RTV, AGD, GSM i IT wymienia, że obok tak znaczących wydarzeń jak zmiany w obrębie identyfikacji wizualnej, niedawno obchodzonych 16 urodzin, powołania do życia Fundacji NEONET Pomagamy oraz relokacji i otwarć licznych salonów sprzedaży równie znaczące są zmiany w obszarze polityki personalnej i benefitów pracowniczych. W kogo inwestuje więc NEONET?

- Codziennie obsługujemy coraz większą liczbę Klientów zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepie internetowym. W związku z tym intensywnym rozwojem rozbudowujemy również zespoły w Centrach Logistycznych położonych w Dobrym Mieście i Nowej Wsi Wrocławskiej – mówi Magdalena Łącz, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Neonet. – Zależy nam na budowaniu zgranych, pomocnych zespołów, to takie właśnie zespoły odnoszą najlepsze wyniki. - dodaje Magdalena Łącz.

Na co zatem stawia Neonet konstruując ofertę dla przyszłych i obecnych pracowników? Przede wszystkim na atrakcyjne wynagrodzenia, przejrzyste programy premiowe i opiekuńcze podejście  do pracownika.

              Pierwszym co, poza tradycyjnymi pozycjami w każdej ofercie pracy, rzuca się w oczy w ofercie Neonet są… posiłki pracownicze. Wrocławski elektromarket zapewnia każdemu pracownikowi  magazynu w Centrum Logistycznym solidne śniadanie w wybrany dzień tygodnia.  Pracownicy I i II zmiany mogą liczyć również na darmowe obiady serwowane w wybrane dni tygodnia. Podobnie ci pracujący w weekend. Podsumowując: pracownicy centrów logistycznych mogą liczyć na aż trzy posiłki fundowane przez pracodawcę. Wszystkie dania są przygotowywane przez zewnętrzną, sprawdzoną firmę cateringową. Łącznie wszystkich obiadów i śniadań do tej pory wydano ponad 12 000. Liczba ta robi tym większe wrażenie, że dotyczy tylko ostatnich 6 miesięcy. Według Mariusza, jednego z magazynierów Centrum Logistycznego NEONET, darmowe posiłki to miły gest, ale przede wszystkim jest to dla zatrudnionych [w Centrach Logistycznych NEONET] spora oszczędność czasu oraz pieniędzy.

              System premiowy osób zatrudnionych w dziale logistyki NEONET oparty jest w dużej mierze na popularnej obecnie „grywalizacji”. Czyli rywalizacji między pracownikami sprowadzonej do zasad wspólnej zabawy. Interesująca jest również różnorodność nagród. Pracownicy Neonet mogą wybierać od sponsorowanych przez pracodawcę spotkań  w Beach Barze, czy na kręgielni, aż po wyjazd na strzelnicę lub Paintball. Dla najbardziej zaangażowanych pracowników sieć salonów sprzedaży elektroniki przygotowała wstęp na tor wyścigowy, na którym mogą przetestować  bolidy Porsche, Ferrari czy Lamborghini.

              Okazuje się jednak, że nagrody dla „najlepszych z najlepszych” to nie wszystko na co mogą liczyć pracownicy centrów logistycznych Neonet. Osoby zatrudnione, w ramach premii, mogą otrzymać również bilety do kina czy na mecze ulubionych reprezentacji klubów sportowych. Podobnych zaproszeń firma miała dotychczas rozdać już kilkaset od początku maja tego roku. Dodatkowo dla wszystkich pracowników organizowane są także co kwartalne spotkania integracyjne sponsorowane przez firmę. Wygląda więc na to, że Neonet nie tylko inwestuje we własną infrastrukturę, ale jeszcze mocniej w swoich pracowników.

adź treść

Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy