Informacja dot. bezpieczeństwa laptopów firmy HP
Informujemy iż dnia 24 stycznia 2017 roku firma HP ogłosiła rozszerzenie programu bezpieczeństwa dotyczącego wycofania i wymiany akumulatorów w notebookach tej firmy. Firma HP zaleca ponowne sprawdzenie akumulatorów w laptopach tej firmy sprzedawanych na całym świecie w okresie od marca 2013 r. do końca października 2016 r.
2017-02-07, 10:23

We współpracy z organami nadzorującymi firma HP ogłosiła w czerwcu 2016 r. rozszerzenie dobrowolnego programu bezpieczeństwa dotyczącego wycofania i wymiany akumulatorów w niektórych notebookach. W styczniu  2017 program poszerzono o dodatkowe akumulatory, które wysłano z tymi samymi notebookami. Akumulatory objęte programem dostarczono z konkretnymi modelami notebooków, sprzedawanymi na całym świecie od marca 2013 r. do końca października 2016 r., pod markami:

  • HP,
  • Compaq,
  • HP ProBook,
  • HP ENVY,
  • Compaq Presario
  • HP Pavilion.

Akumulatory tych marek były sprzedawane jako akcesoria lub części zapasowe oraz montowane przez pomoc techniczną. Wymienione wyżej akumulatory mogą się przegrzewać oraz stwarzać ryzyko pożaru i oparzeń. Z tych powodów niezmiernie ważne jest sprawdzenie, czy posiadany akumulator nie figuruje na powyższej liście.

Zalecamy ponowne sprawdzenie akumulatorów, nawet jeśli zrobiło się to wcześniej i otrzymało informację, że nie są one objęte programem.

Uwaga: klienci, którzy otrzymali już akumulator na wymianę, nie są objęci rozszerzonym programem.

Pod adresem: http://www.hp.com/go/batteryprogram2016 można sprawdzić, czy dany akumulator jest objęty rozszerzonym programem wymiany. Jeśli proces sprawdzania wykazał, że akumulator jest objęty programem, należy bezzwłocznie przestać go używać i wyjąć z notebooka. Po skontaktowaniu się z producentem, firma Hewlett-Packard nieodpłatnie prześle akumulator zapasowy.

Notebooka można używać nadal bez włożonego akumulatora, podłączając komputer do zewnętrznego zasilania. Jeśli akumulator musi być wymieniony zgodnie z programem, należy odwiedzić stronę internetową HP z informacjami na temat wycofywania akumulatorów  pod adresem: http://www.hp.com/go/batteryprogram2016.

Uwaga: nie wszystkie akumulatory i nie we wszystkich notebookach HP, Compaq, HP ProBook, HP ENVY, Compaq Presario oraz HP Pavilion są objęte programem.

Proces sprawdzania może wykazać, że dany akumulator nie jest objęty rozszerzonym programem wycofywania akumulatorów, w związku z czym można go nadal używać, a  wymiana nie jest konieczna.

Skontaktuj się z firmą HP

W razie jakichkolwiek pytań na temat programu bezpieczeństwa dotyczącego wycofania i wymiany akumulatorów w notebookach firmy HP, należy wybrać opcję Skontaktuj się z nami  na  stronie internetowej programu: http://www.hp.com/go/batteryprogram2016.

KONTAKT / AUTOR
Jędrzej Jendrośka
NEONET
696 402 272
696402272
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy