Kupujemy telewizor – poradnik zakupowy
Czym powinien charakteryzować się nowoczesny telewizor, co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie, jaką markę wybrać – na te i inne często zadawane pytania odpowiada Adam Banasiak - Kierownik Projektu Działu Zarządzania Produktami CE NEONET.
2017-02-09, 09:40

Jakie telewizory cieszą się największą popularnością wśród klientów NEONET?

Adam Banasiak: - Z całą pewnością modele typu Smart TV. Coraz większą popularnością cieszą się również  duże telewizory. Dzięki zastosowanym w nich nowoczesnym technologiom nie jest już konieczne zachowanie tak dużego dystansu od ekranu, jak miało to miejsce w przypadku starszych urządzeń. Obecnie w sklepach NEONET aż 57% sprzedawanych modeli to telewizory o przekątnej ekranu powyżej 40 cali.

Co trzeba wiedzieć wybierając telewizor? Na co zwrócić uwagę? W jakie technologie warto zainwestować?

Adam Banasiak: - Po pierwsze, kupując telewizor musimy pomyśleć o przyszłości – nasz nowy sprzęt będzie przecież elementem wystroju mieszkania przez co najmniej kilka lat! Jeśli więc planujemy w tym czasie zmianę układu mebli lub zamianę lokalu na bardziej przestronny, to może warto rozważyć zakup większego telewizora? W tym kontekście powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie będzie jego główne zastosowanie – gra w tle, czy codzienne seanse rodzinne przy kinowych hitach? O tych sprawach warto pomyśleć zawczasu.
Druga sprawa, to kwestia tego, co tkwi we wnętrzu naszego telewizora. Musimy pamiętać o tym, że nowe technologie pojawiają się z roku na rok i jeśli wybierzemy model sprzed dwóch lat, będzie on „nowy”  tylko z daty na paragonie. Moim zdaniem w tej chwili warto postawić na cieszące się największym powodzeniem telewizory UHD, a zwłaszcza modele z technologią HDR, która niebywale podnosi jakość oglądanego obrazu. HDR pozwala osiągnąć niespotykany dotąd  realizm wyświetlanej treści – oglądając obrazy w tej jakości, mamy wrażenie, jakbyśmy uczestniczyli w wydarzeniach rozgrywających się na ekranie.

Czy marka telewizora ma znaczenie?

Adam Banasiak: - Producenci konkurują ze sobą m.in. proponując własne rozwiązania technologiczne, na przykład własne procesory poprawy obrazu. Ale działanie tych technologii jest tak naprawdę bardzo zbliżone i pozwala uzyskać podobne rezultaty.  Marki starają się wyróżnić także różnymi parametrami emisji kolorów – od „cukierkowych”, przejaskrawionych, przez stonowane, do naturalnych. Co prawda jako użytkownicy możemy tę kwestię regulować, ale nie oznacza to jednak, że w każdym modelu osiągniemy identyczny poziom koloru, nasycenia czy kontrastu. Wybór marki to także kwestia jakości. Nie chodzi tu jednak o to, że jeden producent robi sprzęt na lata, a drugi tylko do gwarancji – mówiąc o jakości mam na myśli tak zwaną jakość użytkową produktu, czyli komfort użytkowania, intuicyjność menu czy funkcji Smart TV. Jest jeszcze kwestia trwałości, ale tutaj także nie możemy pozwolić sobie na uogólnienia. Podsumowując - przede wszystkim do zakupu musimy podejść subiektywnie i wybrać  markę, która produkuje telewizory o takich parametrach obrazu i takich właściwościach, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom.

Czy warto kupić teraz nowy telewizor?

Adam Banasiak: - Pytanie nie brzmi - „kiedy?”, tylko - „jaki?”, bo przede wszystkim warto zainwestować w dobry sprzęt! Nie przykładałbym dużej wagi do tego, kiedy należy kupować telewizor. Jest to kwestia indywidualna, zależna od potrzeb i możliwości danej osoby. W gazetce NEONET co tydzień pojawiają się informacje o wyjątkowych promocjach, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o zakupie. Na przykład - jeśli kupimy telewizor teraz, otrzymujemy zwrot części kwoty przy kasie.  Zaoszczędzone w ten sposób środki możemy przeznaczyć na przykład na zakup dodatkowych akcesoriów – klawiatury All-in-One, uchwytu ściennego czy chociażby produktów czyszczących. A to wszystko bez wydawania dodatkowych pieniędzy!

TOP10 modeli telewizorów z oferty NEONET:

1. LG 49" 49UH603V UHD, webOS, HDRpro
2. SAMSUNG 50" UE50KU6072 UHD, Smart TV
3. LG 43" 43UH603V UHD, webOS, HDRpro
4. SAMSUNG 60" UE60KU6072 UHD, Smart TV
5. SAMSUNG 55" UE55KU6000 UHD, Smart TV
6. SAMSUNG 43" UE43KU6000 UHD, Smart TV
7. LG 55" 55LH6047 FHD, webOS
8. PHILIPS 55" 55PUH6101 UHD, SmartTV
9. SAMSUNG 49" UE49K5672 FHD, Smart TV
10. SAMSUNG 55" UE55K5672 FHD, Smart TV

KONTAKT / AUTOR
Jędrzej Jendrośka
NEONET
696 402 272
696402272
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy