Prezenty komunijne – przegląd trendów
Maj to okres uroczystości związanych z pierwszą komunią świętą. Zwyczaj obdarowywania z tej okazji dzieci jest już od lat silnie zakorzeniony w polskiej tradycji. Niegdyś były to raczej drobne upominki, dziś na prezenty komunijne przeznaczmy coraz większe kwoty – od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jakie produkty cieszą się największym zainteresowaniem?
2019-05-13, 16:03

W segmencie prezentów dla dzieci, nie tylko tych wręczanych z okazji komunii świętej, od jakiegoś czasu dominują urządzenia elektroniczne. W przypadku jednak tak znaczącej okazji są to sprzęty nieco droższe niż te wybierane na przykład jako prezenty urodzinowe. Wśród tych pierwszych dominują tablety, konsole, drony, laptopy oraz smartfony i smartwatche. Jak przyznają specjaliści - szczególnie dwie ostatnie kategorie cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Rzeczywiście urządzenia IT i GSM oraz te typowo służące rozrywce, takie jak drony czy konsole są w maju bardzo chętnie wybierane przez klientów. Potwierdzają to historyczne dane rynkowe. To w tych kategoriach dynamika sprzedaży jest największa – mówi Alicja Jankowska, Junior Marketing Category Manager NEONET. – Największe wzrosty notują  smartfony i smartwatche. Nie mówimy tu wyłącznie o maju, ale o ujęciu całorocznym. Zwłaszcza inteligentne zegarki zawładnęły sercami Polaków, notując kilkudziesięcioprocentowe wzrosty w statystykach sprzedaży w ujęciu rok do roku – dodaje.

Wygląda na to, że tradycyjne modele zegarków zostaną teraz zastąpione przez swoje nowoczesne wersje. Trend ten rozwijają sami producenci, oferując sprzęt z kolejnymi ciekawymi funkcjonalnościami czy modele przeznaczone dla konkretnych grup klientów np. specjalnie dla najmłodszych. Jak natomiast wytłumaczyć popularność smartfonów? Wynika ona głównie  z faktu, że telefony pełnią dziś wiele funkcji i są zdolne zastąpić inne popularne dotychczas sprzęty. Chodzi tu przede wszystkim o urządzenia do nawigacji, aparaty fotograficzne i również – w coraz większym stopniu – tablety. Smartfony są coraz inteligentniejsze, szybsze i wyposażone w lepsze podzespoły (co nie jest bez znaczenia na przykład w fotografii). Posiadanie takiego urządzenia jest dla konsumentów wygodne i oszczędne zarazem. Jak podają eksperci NEONET - w okresie majowym Polacy najchętniej sięgają po telefony ze średniej półki oraz po droższe tak zwane flagowce, a więc najważniejsze, kluczowe dla danego producenta produkty.

Jest jeszcze jedna kategoria produktów, o której nie wolno zapomnieć omawiając popularne prezenty komunijne. Jest nią gaming, czyli konsole, laptopy, komputery stacjonarne oraz urządzenia peryferyjne. 9 lat to wiek, w którym dzieci zaczynają poważniej interesować się grami, a co za tym idzie ich oczekiwania wobec sprzętów wzrastają. To kategoria produktów, która cieszy się dużą popularnością w okresie majowym, mimo to pozostaje w tyle za smartfonami.

Produkty z RTV, IT i GSM są wyjątkowo chętnie wybierane przy okazji komunii już od kilku lat. Trend ten nie zmienia się, a jak przekonują eksperci – wręcz się umacnia. Czy to koniec klasycznych zegarków z obowiązkowym grawerem z tyłu? Nie, to po prostu zmiana formy. Nowoczesne smartwatche z powodzeniem nawiązują wyglądem do swoich pierwowzorów, a dedykacja, którą wygrawerujemy również na smartwatchach, z pewnością sprawi, że prezent będzie wyjątkowy. 

Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.