Nowa, stara moda na rozkładane smartfony. Czym zaskoczą nas tym razem?
Mogłoby się wydawać, że wraz z pojawieniem się smartfonów, telefony z klapką odeszły bezpowrotnie. Nic bardziej mylnego, jeśli spojrzymy na oferty komórek na rynku. Obecnie producenci wykorzystując nowe technologie, oferują nam modele, w których dzięki zginanemu ekranowi, otrzymujemy… nowy koncept urządzeń mobilnych. Brzmi intrygująco? Już od piątku, tj. 27 sierpnia, do regularnej sprzedaży trafią dwie nowości od Samsunga - Galaxy Z Fold 3 5G i Galaxy Z Flip 3 5G.
2021-08-25, 08:53

Wszystko wskazuje na to, że era składanych smartfonów na stałe zagościła w sercach i umysłach użytkownikówObecne modele mają niewiele wspólnego z telefonami z klapką, które cieszyły się popularnością kilkanaście lat temuNowoczesne smartfony to szczyt technologii, zamknięty w niewielkim urządzeniu, a jedyną funkcją, która z pewnością łączy to, co stare i nowejest możliwość zakończenia połączenia poprzez złożenie smartfona. Prosta czynność, która niezmiennie od dekad cieszy użytkowników i przywołuje sentymentalne wspomnienie minionych czasów. 

Nowy koncept smartfona – dla kogo? 

Obserwując rynek sprzedaży telefonów komórkowych, można zauważyć, że obecnie odbiór składanych smartfonów przez konsumentów jest bardzo dobry. Użytkownicy są otwarci i ciekawi nowych technologii, które dopasowują się do ich stylu życia. Jest to więc przestrzeń do zagospodarowania na polu  technolo-gicznym. Zginany ekran ma do zaoferowania dużo więcej niż tylko modernistyczny design. Chodzi w końcu o to, aby użytkownik otrzymał pełnowymiarowy smartfon, nieodstający od aktualnych standardów, a nawet je wyprzedzający. 

W te założenia wpasowała się marka Samsung, która jest w tym momencie wiodącym producentem,  oferującym takie rozwiązanie technologiczne jak Galaxy Z Fold 3 5G i Z Flip 3 5G. Z Fold 2 5G przyda się  dla koneserów technologii i wielbicieli marki, ponieważ jest hybrydą, łączącą funkcje smartfona oraz tabletu. Z kolei Z Flip 3 5G przeszedł drogę od bycia drogim gadżetem (Z Flip 2) do kompletnego produktu, sprzedawanego w ofercie marki. Z tej perspektywy świetnie sprawdzi się jako lifestylowy towarzysz życia, dla osób poszukujących smart nowości. 

Co mają do zaoferowania nowości od Samsunga? 

Galaxy Z Fold 3 5G i Z Flip 3 5G jest to już trzecia generacja składanych smartfonów, które w porównaniu do poprzedniej serii są jeszcze bardziej rozwinięte technologicznie, dopracowane i przy okazji tańsze. Jeśli chodzi o parametry techniczne i oferowane funkcje, to najnowsze modele Samsunga ze składanymi ekra- nami posiadają wszystko, co niezbędne dla współczesnego użytkownika z najwyższej półki: wydajny pro-cesor, kilkanaście GB RAM-u, kilkaset giga pamięci, łączność 5G, wyświetlacze Amoled, odświeżanie na poziomie nawet 120 hz, baterię trzymającą cały dzień, profesjonalny setup aparatów, a także pełną gamę kolorystyczną, smukłą budowę i gwarantują nowy sposób użytkowania.

Galaxy Z Fold 3 posiada rozległy ekran zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Trzymając go w dłoni, wygląda jak typowy smartfon o przekątnej 6,2”, jednak po rozłożeniu jego ekran poszerza się do wielkości tabletu. Dodatkowo podczas użytkowania ekranu głównego, otwór z obiektywem aparatu pod wyświetlaczem znika, zapewniając perfekcyjny obraz. 

Z Flip 3 to przede wszystkim kompaktowe urządzenie, które zmieści się w dłoni, małej torebce, a nawet w wąskiej kieszeni dopasowanych spodni. Po rozłożeniu zmienia się smartfon, na którym możesz korzystać z kilku aplikacji na raz, dzięki podziałowi na dwa ekrany. 

Galaxy Z Fold 3 posiada ekran zewnętrzny oraz tylny panel pokryte szkłem Coring Gorilla Glass Victus więc  przetrwa upadek nawet z wysokości 2 metrów. Smartfon posiada również wodoszczelność IPX8. Takie połączenie czyni go odpornym na wypadki losowe. 

Od 27 sierpnia Galaxy Z Fold 3 5G i Z Flip 3 5G będą dostępne w regularnej sprzedaży na neonet.pl. 

KONTAKT / AUTOR
Weronika Baka
Specjalistka ds. PR
NEONET S.A.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.