Cisza na wagę złota, technologie jutra w suszarkach automatycznych
Producenci, by sprostać oczekiwaniom konsumentów stale rozwijają swoje oferty, ulepszają produkty i ich jakość. Obecnie sprzęty z zakresu elektroniki użytkowej posiadają coraz więcej praktycznych oraz wygodnych funkcji. Wiele takich rozwiązań można znaleźć na przykład w wyjątkowo cichej suszarce bębnowej Whirlpool.
2021-12-23, 08:05

Konsument vs. technologia

Rozwijając swoje technologie w sprzętach domowych producenci dopasowują je do stylu życia i potrzeb użytkowników. Dziś czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego sprzętu przez konsumentów jest już nie tylko bezawaryjność, ale także dodatkowe funkcje i  komfort użytkowania. W pełnym hałasu i zabiegania życiu codziennym chwile ciszy i spokoju wydają się być na wagę złota dla przeciętnego użytkownika. Jest to szczególnie ważna kwestia przy sprzęcie elektronicznym, który pracuje długo i często. Z tego powodu wielu producentów, wprowadza do swojej oferty jeszcze cichsze produkty AGD. Jest to szczególnie ważna kwestia, ponieważ są one użytkowane są w gospodarstwach domowych każdego dnia.

Najbardziej pożądana funkcja w sprzętach AGD – tryb cichej pracy

Na rynku pojawia się dziś coraz więcej produktów elektronicznych zapewniających cichą pracę, m.in. nowoczesne pralki, lodówki, okapy, odkurzacze czy suszarki automatyczne. W przypadku tych ostatnich, warto jest wspomnieć o suszarce Whirlpool W7 D94WB PL z linii Supreme Silence, której poziom hałasu to jedynie 59 dB. Jak Whirlpool osiągnął tak cichą pracę? Jest to zasługa specjalnego silnika, konstrukcji pochłaniającej hałas oraz precyzyjnego wykonania, co w efekcie finalnym ogranicza wibracje do minimum.

- W Whirlpool wierzymy, że dobre samopoczucie zaczyna się w domu, więc koncentrujemy się na tym aby nasze urządzenia nie tylko ułatwiały życie, ale robiły to w najbardziej przyjazny sposób. Cisza pozwala użytkownikom naszych sprzętów elektronicznych odpocząć od hałasu oraz zrelaksować się, a także spokojnie uśpić dziecko czy bez zakłóceń posłuchać ulubionej muzyki. Jest to również wspólna cecha łącząca nasze urządzenia z różnych kategorii produktowych.– komentuje Piotr Blajerski, Digital Activation Specialist w Whirlpool Polska.

Polski konsument i suszarka automatyczna

Polacy na przestrzeni kilku ostatnich lat coraz chętniej kupują sprzęty AGD, co potwierdzają dane sprzedażowe NEONET z ostatniego roku. W samym okresie od stycznia do października 2021 roku rynek suszarek w Polsce zanotował wzrost o ponad 60% w stosunku do analogicznego okresu. W tym czasie marka Whirlpool ze swoją linią suszarek Supreme Silence, była jednym z najchętniej wybieranych producentów.

- Wyniki za ostatnie 10 miesięcy pokazują, że Klienci coraz częściej wybierają suszarki o większej ładowności oraz lepszej klasie energetycznej. Suszarki o ładowności większej niż 8 kg stanową już ponad 30% sprzedaży na rynku, czyli więcej niż w poprzednim roku. Z kolei suszarki o klasie energetycznej A+++ stanowią blisko połowę sprzedaży i to też jest oznacza duży wzrost rok do roku.  – podkreśla Krystian Frączyk, Category Manager w Dziale Zarządzania Produktami MDA/SDA w NEONET.

Wyniki te świadczą o tym, że nowoczesny konsument podczas zakupu sprzętu AGD oprócz niezawodności i atrakcyjnej ceny, poszukuje także komfortu oraz wydajności energetycznej.

Suszarka Whirlpool – krok w stronę nowych technologii

Suszarki Whirlpool z serii Supreme Silence stanowią uosobienie nowoczesnych technologii. Suszarki te osiągają poziom głośności nie przekraczający 60 dB, a dodatkowo wpisują się w trendy sprzedażowe – posiadają ładowność do 9 kg oraz klasę energetyczną A+++. Modele Whirlpoola wyposażone są również w funkcję 6 Zmysł, która samodzielnie i optymalnie dobiera parametry suszenia, odciążając tym samym użytkownika. Posiadają także samoczyszczący się filtr kondensatora.

Suszarki Supreme Silence dzięki zastosowanej w nich technologii, nie tylko ułatwiają codzienne życie, ale również pomagają zachować tkaniny w dobrym stanie. Ubrania nie kurczą się, a po wyciągnięciu z suszarki są łatwiejsze w prasowaniu oraz przyjemnie miękkie. Z kolei technologia Fresh Care+ sprawia, że ubrania nawet po 6 godzinach od zakończenia cyklu suszenia pozostają ciepłe, świeże i bez zagnieceń.

Na kanale YouTube, NEONET przygotował dla konsumentów wideo z recenzją najnowszej suszarki z serii Supreme Silence. Dodatkowo do 31 stycznia 2022, kupując zestaw Whirlpool – pralkę i suszarkę, można odzyskać od producenta cashback w wysokości 500 zł.

KONTAKT / AUTOR
Weronika Baka
Specjalistka ds. PR
NEONET S.A.
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.